Disable Preloader

1. ADIM: HAZIRLIK
Patateslerin üzerlerindeki kum, kir, taş temizlenir ve Rosenqvists Vertical Screw Destoner'da yıkanır. Eğer patateslerin üzerlerindeki kirlerin temizlenmesi çok daha zor ise Cyclone Destoner kullanmanız gerekmektedir. Kesintisiz Zımpara Soyucu, patatesleri düzgün ve doğru bir sonuçla hafifçe soyar.
2. ADIM: DİLİM YIKAMA
Dilimlemeden sonra, dilimlerin yüzeyindeki nişastanın yıkanması gerekir. Rosenqvists Slice Washer, patates dilimlerini nazikçe temizlemek için minimum miktarda su kullanır. Küçük patates parçacıkları, ürün akışından etkili bir şekilde çıkarılır.
ADIM 3: HAŞLAMAK
Hammadde daha yüksek seviyelerde şeker içeriyorsa, blanşör altın renginde bir patates kızartmasının üretilebilmesi için şeker seviyesini sızdıracak / azaltacaktır. Eşsiz Zone Blancher optimum bir sonuç elde etmek için her bir dilimi ayırır.Üç bölgeye ayarlanan sıcaklık ve paddle belt kontrollü ve tam bir haşlama etkisi sağlar. Alt bant tasarımı, düşük şeker seviyeli patates cipslerini işlerken blanşörün susuz çalışmasına izin verir.
ADIM 4: ÇOKLU BÖLGE KIZARTMA
Patates cipsi işlemindeki kritik aşama, kızartma aşamasıdır. Kontrollü yağ akışları ve Multi-Zone tasarımı ile Rosenqvists kızartma sistemi, patates dilimlerini mükemmel bir dokuda,lokmada ve renkte kızartmaktadır. Düşük toplam yağ hacmi, özel tasarım kaput vb. en iyi nihai ürün kalitesini garanti etmektedir.