Disable Preloader

1. ADIM: HAZIRLIK

Patatesler alındıktan sonra, üretilecek kızartmanın tipine göre sıralanır ve ön işlem olarak boyutlarına göre ayrılır. Daha sonra patatesler hatta girer ve soyulmadan önce dtaş ayıklama ve yıkama işleminden geçirilir.

2. ADIM: BUHARLA SOYMA VE KONTROL

Buharlı soyma işleminden  sonra de-skinner soyulma sonrası oluşan artıklarını uzaklaştırır ve toplar. Daha sonrasında patatesler denetleme ve kesim işlemine aktarılmadan önce temiz yıkanır.

ADIM 3: KESME

Kesim işlemi hidro-kesme ya da mekanik bir kesme sistemi ile gerçekleştirilir.Bu makineler patatesleri şeritler halinde veya kıvrımlı veya istenen boyuta göre düz olarak keser. Sonrasında patatesler küçük topakları, artık kısımları veya kıymıkları temizleyen bir makinadan geçer. 

ADIM 4: HAŞLAMA

Patates şeritleri, iki veya daha fazla vidalı blanşörden oluşan bir haşlama sisteminden geçer. Burada şeritler jelatinleşir ve şeker seviyeleri azalır, daha sonra ön kurutma olmadan önce SAPP - daldırma kayışından geçer.

ADIM 5: KURUTMA

Kurutma işlemi sırasında (daha küçük çizgiler için isteğe bağlıdır) nem içeriği azalır ve şeritler artık nihai doku ve rengin elde edildiği kızartma işlemi için hazırdır. Kızartıcıya girmeden önce, patates kızartmaları dengeli bir nem içeriği elde etmek için dengeleme kayışı üzerinde taşınır.

ADIM 6: ÇOKLU BÖLGE KIZARTICI

Kontrollü yağ ile Multi-Zone tasarımı ve kızartıcı tavası dışındaki kayış dönüşü ile birlikte Rosenqvists kızartma sistemi, istenen doku ve rengi elde etmek için çok iyi bir araçtır. Kızarttıktan sonra, patates kızartması yağ azaltma aşamasından geçecektir. Kaplanmış patatesler ve diğer patates ürünleri için de normal kızartma sisteminden önce bulama ve ön kızartma aşaması vardır. 

ADIM 7: DONDURMA VE PAKETLEME

Yağsızlaştırma aşamasından sonra, altın renginde patates kızartması, paketleme sistemine giderken dondurucuya girecektir. Bu hat, dondurucudan önce monte edilmiş bir ön soğutucu ile de donatılabilir.